Відеопублікації по кінології
- Деталі
- Категорія: cynology ua
- Опубліковано Понеділок, 08 квітня 2013, 11:56
- Автор Super User
- Хіти: 10260
Відеопублікації по кінології:
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Основні завдання
- Деталі
- Категорія: cynology ua
- Опубліковано П'ятниця, 02 березня 2012, 13:28
- Автор Super User
- Хіти: 10797
Основні завдання по розвитку кінологічної служби в органах ДФС України:
1. Удосконалення системи комплектування кінологічних підрозділів ДФС України персоналом та службовими собаками:
- проведення аналізу комплектування кінологічних команд в ДФС;
- розроблення системи професійного добору кандидатів для проходження служби на посадах кінологів;
- створення бази даних інспекторів кінологів ДФС, організація постійного моніторингу проходження ними служби та ефективності використання закріплених за ними службових собак.
2. Удосконалення системи підготовки кінологів та службових собак з урахуванням світових стандартів:
- проведення експертизи діючих програм підготовки кінологів та службових собак;
- розширення напрямків використання службових собак по пошуку зброї, вибухових речовин за необхідністю цигарок, спирту та інших речовин;
- розширення та подальше удосконалення матеріально-технічної бази для навчання інспекторів-кінологів зі службовими собаками з урахуванням сучасних вимог та зростаючої кількості кінологічних команд.
3. Удосконалення системи використання кінологічних команд в ДФС України:
- визначити діяльність кінологічних команд пріоритетним напрямом оперативно-службової діяльності по виявленню зброї, вибухових речовин, вибухових пристроїв, наркотичних засобів і психотропних речовин, забезпечивши їх необхідними реквізитами для дресирування службових собак;
- системне використовування інспекторів-кінологів зі службовими собаками при несенні служби у складі змін на пунктах пропуску на митному кордоні та зонах митного контролю;
- створення та застосування практики використання мобільних груп укомплектованих з кінологічних команд.
4. Удосконалення матеріально-технічного забезпечення діяльності кінологічних команд:
- забезпечення кінологічних команд ДФС спеціально обладнаними транспортними засобами для їх переміщення до місць здійснення контролю та участі у спеціальних заходах;
- створення в структурі Центру підвищення кваліфікації, перепідготовки працівників та кінології мобільної ветеринарної лабораторії на базі вантажопасажирського автомобіля для оперативного здійснення ветеринарних заходів за потребами ДФС.
Історія створення
- Деталі
- Категорія: cynology ua
- Опубліковано П'ятниця, 02 березня 2012, 13:27
- Автор Super User
- Хіти: 13899
Однією з перших тварин, яку вдалося приручити людині, був собака. З тих прадавніх часів (за оцінками різних науковців, від 13 до 40 тис. років тому) люди із найближчими чотириногими друзями не розстаються. Дійсно, сфера використання собак надзвичайно різноманітна: собаки-помічники (допомагають людям з різними фізичними вадами), собаки-цілителі (використовуються для діагностики та лікування хворих людей), собаки-рятівники, собаки-поводирі, вартові та пошукові собаки, собаки-сапери, мисливські, гужові... Про їх вірність та здатність на самопожертву складались легенди, у релігіях багатьох народів світу собака ототожнювалася як божество.
Використовуючи природні можливості собак та враховуючи історичний і міжнародний досвід Державна фіскальна служба України активно використовує чотириногих друзів у виявленні предметів контрабанди - наркотичних засобів та прекурсорів, зброї та вибухових речовин, нелегального переміщення валюти.
Усім відомо, що майстерність необхідно постійно удосконалювати, а кваліфікацію підвищувати. З цією метою було створено відомчий Кінологічний центр, у якому вже 17 років проходять навчання кінологічні команди. За роки існування у Кінологічному центрі ДМСУ пройшли підвищення кваліфікації більше 1000 кінологічних команд.
З 1992 р. почалося створення кінологічної служби та організовано будівництво кінологічного центру на базі Чорноморської регіональної митниці. Передбачалося, що центр буде обслуговувати Одеську митницю й митниці чорноморського регіону, а надалі - реорганізований у спеціалізовану організацію центрального підпорядкування.
01.12.2000 р. на базі Кінологічного центру Чорноморської регіональної митниці було створено Кінологічний центр ДМСУ.
На початку липня 2010 року, відповідно до наказу ДМСУ від 02.07.2010 за № 702 «Про зміну місцезнаходження та підпорядкування Кінологічного центру ДМСУ», даний навчальний заклад було передислоковано до міста Хмельницького. Як зазначено у наказі, «з метою оптимізації діяльності і структури спеціалізованих митних установ та належної організації процесу навчання та використання службових собак у боротьбі з контрабандою наркотиків, вибухових речовин та зброї».
При переведенні Кінологічного центру до Хмельницького вирішувалось одразу ж кілька завдань: по-перше — оптимізувалась сама структура Кінологічного центру; по-друге — матеріальна база Хмельницького центру дозволила значно покращити ефективність навчальних занять; по-третє - тут розташована Національна академія Державної прикордонної служби України ім. Б.Хмельницького (НАДПСУ), що створює унікальну можливість проведення спільних занять з прикордонниками із моделюванням практичних ситуацій у пунктах пропуску.
Під час 127-128 сесій Ради митного співробітництва Всесвітньої митної організації (ВМО) (16.07.2016) Роман Насіров та Куніо Мікурія підписали Меморандум про взаєморозуміння між Державною фіскальною службою України та Всесвітньою митною організацією про створення Регіонального кінологічного навчального центру Всесвітньої митної організації в м. Хмельницький на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС.
26.08.2016 відбулось урочисте відкриття Регіонального кінологічного навчального центру Всесвітньої митної організації (РКНЦ ВМО) в м. Хмельницький.
РКНЦ ВМО - це структура з підготовки кінологічних команд для потреб митних органів країн-членів ВМО. Тепер на базі Департаменту СПКЗ здійснюватиметься підготовка службових собак митних органів країн Східної Європи та Чорноморського басейну, що значно підвищить авторитет вітчизняної кінології на міжнародному рівні та дасть можливість забезпечити належний рівень підготовки службових собак ДФС через отримання досвіду та передових методик у галузі кінології.