1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Участь у технічних консультаціях у рамках реалізації проекту ОБСЄ

Представники Департаменту СПКЗ ДФС взяли участь у технічних консультаціях, які пройшли 26.10.2018 у м. Київ між представниками Державної фіскальної служби України (ДФС) та Організації безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ) у рамках реалізації проекту ОБСЄ «Сприяння в боротьбі з незаконним обігом зброї, набоїв та вибухових речовин у межах та при перетині державного кордону України».

У ході  зустрічі було обговорено напрямки співпраці між ОБСЄ та ДФС України з метою підвищення потенціалу ДФС у боротьбі з незаконним обігом зброї, набоїв і вибухових речовин через державний кордон України у контексті захисту національних інтересів України та боротьби із постійно зростаючими загрозами у сфері безпеки.

Фахівці Департаменту СПКЗ ДФС акцентували увагу на ролі кінологічного забезпечення у  боротьбі з незаконним обігом зброї, набоїв та вибухових речовин та ознайомили учасників зустрічі з тематикою підвищення професійної компетентності посадових осіб органів ДФС, яка проводиться в Департаменті, із  зазначеного напрямку.

У подальшому планується розробка концепції проекту, яка буде узгоджена під час зустрічі на рівні керівництва ОБСЄ та ДФС у 2019 році.

Участь у подібних заходах в подальшому буде сприяти підвищенню ефективності проведення спецпідготовки посадових осіб органів ДФС та спеціальної підготовки кінологічних команд у сфері боротьби з незаконним обігом зброї, набоїв та вибухових речовин у межах та при перетині державного кордону України.

Участь представника ДФС у Першій глобальній зустрічі експертів з питань цілісності, доброчесності та боротьби з корупцією, що проходила у Брюсселі

Представник ДФС, фахівець Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС взяв участь у  Першій глобальній зустрічі експертів з питань цілісності, доброчесності та боротьби з корупцією, що проходила 23–26 жовтня 2018 року у м. Брюссель, Королівство Бельгія.

Учасниками заходу були представники митних адміністрацій Уругваю, Індонезії, Чорногорії, Свазіленду, Камеруну, Буркіна-Фасо, Ісландії, Норвегії та ін.

Основна мета зустрічі - ознайомлення з останніми інструментами та діяльністю ВМО з питань цілісності, доброчесності та боротьби з корупцією,  поглиблення знань вже визнаних експертів, а також визначення нових експертів для сприяння поширення принципів переглянутої Арушської декларації про доброчесність на митниці.

У ході зустрічі представник ДФС мав нагоду ознайомитися з практикою діяльності митних адміністрацій зарубіжних країн та сучасними тенденціями їх розвитку, обмінятися досвідом з питань, які становлять спільний інтерес та виступила із презентацією на тему «Роль освіти та навчання у розбудові доброчесності та боротьби з корупцією на митниці». У першій частині презентації було висвітлено важливість підвищення обізнаності та навчання з питань професійної етики для працівників митниць, а також особливості навчання дорослих та сучасні методи навчання, що можуть бути використання під час підготовки; у другій частині доповіді представник ДФС розповіла про власний досвід участі у місіях Всесвітньої митної організації з питань розробки навчального курсу з професійної етики, алгоритм проведення, зміст та основні виклики.

Участь представника Державної фіскальної служби України у заходах, організованих Всесвітньою митною організацією, сприяє створенню позитивного іміджу ДФС у сфері підвищення професійної компетентності працівників митних органів на міжнародному рівні.

Участь у транскордонних навчаннях

Фахівець Департаменту СПКЗ ДФС 16-19 жовтня 2018 року у м. Одеса як спостерігач взяв участь у навчальному семінарі «Протидія контрабанді радіоактивних матеріалів, що знаходяться у незаконному обігу». Захід було організовано та проведено представниками Державної прикордонної служби України за сприяння Програми EXBSдля розвитку навичок виявлення, ідентифікації та реагування на незаконне переміщення радіоактивних матеріалів через українсько-молдовський кордон.

Учасниками семінару були представники управління прикордонних загонів – начальники службрадіаційного, хімічного та біологічного захисту, оперативно-розшукових підрозділів Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, Служби безпеки України, представники Державної фіскальної служби України, а також представники підрозділів Прикордонної поліції та Митної служби Республіки Молдова.

У ході навчань увагу учасників було зосереджено на питаннях міжвідомчої та міжнародної координації, обміну інформацією.

Слухачів ознайомлено з рядом тем, зокрема: «Загрози поширення радіоактивних речовин і ядерних матеріалів», «Фізичні властивості іонізуючих випромінювань та їх вплив на організм людини», «База даних МАГАТЕ. Роль Державної інспекції ядерного регулювання в системі реагування і порядок обміну інформацією», «Психологічні аспекти виявлення правопорушників в сфері незаконного перетину державного кордону» та ін.

Практичні заняття з виявлення радіоактивних речовин за допомогою спеціальних пристроїв проводилися уморському порту «Одеса».

Під час навчань були відпрацьовані практичні сценарії виявлення у незаконному обігу радіоактивних матеріалів, місце, роль та завдання кожного із учасників. Зокрема, на ділянці транзитної дороги Одеса-Рені між КП «Маяки» та КП «Удобне» проводилися навчання в реальних умовах з виявлення ядерної контрабанди.

Така форма проведення навчання в умовах реальних дій із залученням представників відповідних служб двох суміжних держав сприяє обміну досвідом, ознайомленню з практикою здійснення контролю, виявленню недоліків у системі взаємодії та взаємообміну оперативною інформацією з метою усунення таких недоліків у майбутньому.

За результатами семінару представником Департаменту надано пропозиції щодо можливості використання моделі організації вищезгаданого семінару в системі підвищення рівня професійної компетентності посадових осіб органів ДФС.

На базі Регіонального кінологічного навчального центру Всесвітньої митної організації, м. Хмельницький, розпочато спеціальну підготовку кінологічних команд Республіки Польща

З відкриттям у 2016 році на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС (далі - Департамент СПКЗ ДФС) Регіонального кінологічного навчального центру Всесвітньої митної організації (РКНЦ ВМО) розпочався новий відлік розвитку системи підготовки кінологічних команд на рівні міжнародних стандартів з урахуванням передового міжнародного досвіду.

Для проходження спеціальної підготовки кінологічних команд з пошуку тютюнових виробів та наркотичних засобів 22 жовтня 2018 року в РКНЦ ВМО до Департаменту СПКЗ ДФС прибула делегація Національної адміністрації доходів Республіки Польща у складі: національного координатора по роботі з службовими собакамита двох офіцерів-кінологів зі службовими собаками.

Зазначаємо, що підготовка кінологічних команд у РКНЦ ВМО,                    м. Хмельницький, здійснюється відповідно до європейських сучасних методик дресирування службових собак.  Цього року на базі Центру спеціальну підготовку з пошуку тютюнових виробів успішно пройшла кінологічна команда Словацької Республіки.

Такого роду візити сприяють налагодженню та продовженню співпраці між кінологічними службами різних країн, обміну досвідом з ефективного використання службових собак під час здійснення митного контролю.

Новини (UA)