1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Семінар на тему «Глобальний щит»

Проект «Глобальний щит» - це програма Всесвітньої митної організації (ВМО), що передбачає проведення багатосторонньої комплексної операції, спрямованої на моніторинг та припинення каналів використання терористичними та іншими злочинними групами хімічних прекурсорів для виготовлення саморобних вибухових пристроїв (СВП). Участь у даній Програмі беруть митні та інші компетентні органи більш ніж 179 країн світу.

12-13 вересня 2017 року фахівці Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС  для посадових осіб підрозділів митного оформлення митниць ДФС проводять короткостроковий семінар на тему: «Боротьба з незаконним переміщенням хімічних прекурсорів, які можуть використовуватись для виготовлення саморобних вибухових пристроїв. Класифікація, маркування та пакування хімічних вантажів».

В ході семінару учасників ознайомилено з програмою Всесвітньої митної організації «Глобальний щит», з міжнародним законодавством, законодавством ЄС та України щодо переміщення хімічних речовин, у тому числі прекурсорів, що можуть бути використані для виготовлення саморобних вибухових пристроїв. Присутні мають змогу  отримати знання з виявлення та ідентифікації хімічних речовин-прекурсорів, що можуть використовуватися для виготовлення саморобних вибухових пристроїв; класифікації та маркування  небезпечних вантажів; методів огляду транспортних засобів на предмет приховування товарів/хімічних речовин, аналізу поведінки та методів спостереження, а також міжнародної практики здійснення аналізу та оцінки митних ризиків.

З урахуванням зростаючої актуальності забезпечення виконання Україною міжнародних зобов’язань з питань безпеки, фахівцями Департаменту також висвітлено питання щодо критеріїв ризику вчинення порушень митного законодавства, шляхом переміщення товарів з приховуванням, недостовірним декларуванням товарів,  або шахрайства з документами.

Маючи багаторічний досвід роботи в питаннях митного оформлення та проведення фізичного контролю вантажів, фахівці митниць ДФС відзначили високу практичну цінність проведеного заходу та висловили сподівання, що здобуті ними знання принесуть значну користь у повсякденній роботі.

Новини (UA)