1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Участь представників ДФС у ІV Глобальному кінологічному форумі Всесвітньої митної організації

     Представники Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС  взяли участь у ІV Глобальному кінологічному форумі Всесвітньої митної організації (далі - Форум), що проводився 2-4 жовтня 2017 року в м. Прага (Чеська Республіка) під егідою Всесвітньої митної організації. Подія організована Митною адміністрацією Чеської Республіки за фінансового сприяння Фонду митного співробітництва та Уряду Японії.

Форум об’єднав представників митних адміністрацій 45 країн з метою обміну кращою міжнародною практикою та досвідом з питань організації підготовки кінологічних команд з виявлення наркотиків, вогнепальної зброї, алкоголю, металів, предметів CITEC та предметів права інтелектуальної власності.

З вітальним словом до учасників Форуму звернувся Генеральний секретар Всесвітньої митної організації Куніо Мікурія, який відзначив велику значимість проведеного заходу для розвитку міжнародного митного співробітництва, обміну досвідом в галузі боротьби митних органів з існуючими у зовнішній торгівлі ризиками  контрабандою наркотиків, зброї, лікарських засобів та інших товарів - там, де застосування службових собак найбільш ефективне.

На Форумі були представлені презентації представників різних країн світу.

Члени української делегації презентували присутнім кінологічне забезпечення ДФС України та діяльність Регіонального кінологічного навчального центру ВМО, що функціонує на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС (м. Хмельницький, Україна).

У ході заходу учасники ознайомилися з інформаційною онлайн-платформою для обміну кінологічним досвідом різних країн світу«Global K9 Forum»; відвідали аеропорт Чеської Республіки, де кінологічні команди митної адміністрації Чеської Республіки та інших країн продемонстрували навички своєї роботи.

На заході розглядалися питання застосування службових собак у діяльності правоохоронних підрозділів митних органів, йшла мова про особливості організації та підготовки службових собак у Регіональних навчальних кінологічних центрах ВМО, відбувся обмін найкращим досвідом у галузі організації кінологічної діяльності митних адміністрацій різних країн.

На завершення Форуму керівники Регіональних кінологічних навчальних центрів обговорили проблемні питання та розробили спільні рекомендації з питань кінологічної підготовки.

Такого роду заходи дозволяють налагоджувати співпрацю та взаємостосунки між кінологічними службами різних країн, обмінюватися досвідом ефективного використання службових собак, координувати дії та виробляти єдину концепцію у протидії тероризму, боротьбі з контрабандою, зокрема, у сфері незаконного обігу наркотиків, зброї, вибухівки

Новини (UA)