1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Участь у регулярному засіданні Спеціальної групи EUBAM по боротьбі з незаконним обігом тютюнових виробів

      Незаконний обіг тютюнових виробів, сьогодні вважається одним з найбільш серйозних ризиків безпеки на кордоні, приносячи втрати в мільйони доларів державному бюджету Молдови та України, а також країн-членів ЄС.

Обговорення питань незаконного обігу, виготовлення та переміщення  тютюнових виробіввідбулося 25-26 жовтня 2017 року у м. Одеса нарегулярному засіданні Спеціальної групи  EUBAM  по боротьбі з незаконним обігом тютюнових виробів.

Захід відбувся за участі представників: митних адміністрацій Білорусі, Грузії, Литви, Угорщини, Польщі, Румунії, Словаччини, Молдови та України; міжнародних організацій: Місії EUBAM, OLAF, Europol, SELEC; тютюнових компаній. Участь у даному заході взяли представники Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС (далі – Департамент).

У ході заходу представники міжнародних організацій інформували учасників засідання про  нелегальне переміщення тютюнових виробів та їх маршрути, переміщення підозрілих партій тютюнової продукції, матеріалів і устаткування для її виробництва по всьому світу.

Співробітники Департаменту представили до уваги присутніх відеоролик про діяльність Департаменту СПКЗ ДФС, виступили з презентацією на тему «Використання кінологічних команд та скануючих систем в пунктах пропуску через митний кордон для ефективної боротьби з  незаконним переміщенням тютюнових виробів»; продемонстрували роботу кінологічної команди у складі інспектора-кінолога зі службовим собакою з виявлення прихованих тютюнових виробів.

В рамках заходу відбулася прес конференція - офіційна презентація прийнятої Стратегії в сфері протидії незаконному виробництву та обігу тютюнових виробів на період до 2021 року.

Загалом засідання пройшло у форматі насиченої дискусії та сприяло придбанню професійних теоретичних та практичних навичок, спрямованих на протидію незаконному переміщенню тютюнових виробів через митний кордон, налагодженню взаємодії та інформаційного обміну з даного питання.

Новини (UA)