1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Міжнародний семінар на пункті пропуску «Ягодин»

З метою приведення державної митної справи до рівня європейських стандартів та відповідно до заходу В9 «Розвиток міжвідомчої системи використання технічних засобів на пунктах перетину кордону» проекту TWINNING «Підтримка Державної фіскальної служби України у розвитку елементів інтегрованого управління кордонами у митній сфері»на базі  міжнародного пункту пропуску «Ягодин» Волинської митниці ДФС 21-22 листопада 2017 року проведено міжнародний семінар з питань протидії незаконному переміщенню предметів, заборонених до обігу.

Даний захід є пілотним проектом реалізації домовленостей, досягнутих між керівниками Державної фіскальної служби України та Національної адміністрації доходів Республіки Польща під час зустрічі в жовтні 2017 року у м. Гданськ (Республіка Польща).

Семінар організовано Департаментом спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС за участі експертів проекту TWINNING та Митної служби Республіки Польща, військовослужбовців Луцького прикордонного загону,посадових осіб Волинської митниці ДФС, Департаменту організації протидії митним правопорушенням ДФС,Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС.

Програмою семінару було передбачено теоретичні та практичні заняття, спрямовані на підвищення кваліфікаційних умінь фахівців митної та прикордонної служб. Міжнародні експерти  та посадові особи ДФС ознайомили присутніх з питаннями правових аспектів боротьби з порушенням митних правил, використання системи управління ризиками, порядком використання кінологічних команд, основними тенденціями контрабанди наркотиків через територію України, передовою світовою практикою здійснення митного та прикордонного контролю. Учасники семінару обговорили проблемні питання стосовно порядку дій посадових осіб в пункті пропуску щодо запобігання незаконному переміщенню товарів, заборонених до обігу.

На завершення семінару відбулися практичні заняття в реальних умовах здійснення спільного митно - прикордонного контролю з  використанням муляжів, максимально наближених до справжніх предметів, заборонених до обігу.  Зокрема із завданням виявити приховану зброю на «відмінно» справилась кінологічна команда луцьких прикордонників; органічну речовину, схожу на героїн, за допомогою скануючої системи виявив інспектор Волинської митниці ДФС.

Проведення подібних заходів на кордоні України зі суміжними країнами є актуальним на сьогоднішній день, адже для більш ефективної протидії незаконному переміщенню заборонених товарів через державний кордон необхідна злагоджена співпраця служб, які беруть участь у здійсненні митно - прикордонного контролю.

Новини (UA)