1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

У Департаменті СПКЗ ДФС завершено підготовку кінологічних команд ДФС та правоохоронних органів України

Сучасний стан боротьби з основними загрозами національній безпеці нашої держави потребує комплексного, узгодженого використання наявних сил і засобів органів ДФС та правоохоронних органів. В умовах активного розвитку суспільства та реформування органів ДФС та правоохоронних органів актуальним залишається питання результативного використання інспекторів-кінологів зі службовими собаками для виконання завдань, пов’язаних з охороною державного кордону, під час здійснення митного контролю, оперативно-службових і профілактичних завдань, спрямованих на попередження та боротьбу зі злочинністю, забезпечення охорони громадського порядку, охорони об’єктів і територій державної, особистої та інших форм власності.

Так склалося, що Хмельниччина стала своєрідною столицею службової кінології, адже тут здійснюють підготовку кінологів своїх відомств: Національна академія Державної прикордонної служби України ім. Б.Хмельницького, Хмельницький центр підвищення кваліфікації персоналу Державної кримінально-виконавчої служби України, Центр розмінування Головного управління оперативного забезпечення Збройних Сил України та Департамент спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС.

Департамент спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС (далі – Департамент) у 2016 році здобув світове визнання, отримавши статуси Регіонального навчального центру Всесвітньої митної організації (РНЦ ВМО) і  Регіонального кінологічного навчального центру Всесвітньої митної організації (РКНЦ ВМО). РКНЦ ВМО у м. Хмельницький став  дев’ятим таким центром у світі.

Кінологічні команди митниць ДФС,Національної поліції України та Служби безпеки України на базі Департаменту проходили спеціалізовану підготовку з пошуку наркотичних засобів, тютюнових виробів та вибухових речовин. Підготовка кінологічних команд здійснювалася відповідно до європейських сучасних методик дресирування службових собак з використанням клікера. Під час здачі підсумкового контролюкінологічні команди показали високий рівень роботи і 8 грудня 2017 року отримали сертифікати.

Керівник установи Андрій Войцещук привітав митників та правоохоронців з успішним завершенням підготовки, побажав нових досягнень та успіхів у подальшій службовій діяльності.

Новини (UA)