1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Здійснення кінологічного забезпечення ДФС в 2017 році

В умовах сьогодення актуальність кінологічної складової в роботі митників не викликає ніяких сумнівів. Службові собаки є одним з надійних інструментів в здійсненні митного контролю для боротьби з незаконним переміщенням предметів порушення митного законодавства.
Для успішного використання кінологічних підрозділів в протидії незаконному переміщенню наркотичних засобів, психотропних речовин, зброї, набоїв,
тютюнових виробів дієвою передумовою є ефективна система професійної підготовки кінологічних команд. Спеціальну підготовку інспекторів-кінологів та їхніх підопічних проводять у Департаменті спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС, одним з головних завдань якого є здійснення кінологічного забезпечення. Установа є сучасною, ефективною територіальною одиницею Державної фіскальної служби України. Кінологічні команди тут готують на пошук наркотичних засобів, психотропних речовин зброї, набоїв, частин до вогнепальної нарізної зброї, тютюнових виробів, грошових банкнот. Розроблено програму підготовки кінологічних команд з пошуку бурштину, що є надзвичайно актуальним на сьогоднішній день для нашої держави. Підготовка кінологічних команд здійснюється відповідно до європейських сучасних методик дресирування службових собак.
З відкриттям на базі Департаменту Регіонального кінологічного навчального центру Всесвітньої митної організації (РКНЦ ВМО) почався новий відлік розвитку системи підготовки інспекторів-кінологів зі службовими собаками на рівні міжнародних стандартів, з урахуванням передового міжнародного досвіду, на засадах забезпечення конкурентоспроможного фахівця у галузі митної справи як в регіоні, країні, так і для митних служб держав європейського регіону ВМО.
У травні 2017 року було проведено ІІІ Міжнародні змагання кінологічних команд, у яких взяли участь представники митних служб Республіки Польща, Словацької Республіки, Республіки Молдова, Федеративної Республіки Німеччина, Республіки Болгарія, Республіки Грузія, Турецької Республіки, Азербайджанської Республіки, правоохоронних органів України. Серед запрошених гостей були представники ВМО, Митної служби ФРН, Посольства ФРН в Україні, міжнародного проекту TWINNING, консультативної місії Європейського Союзу (EUAM), Кінологічної спілки України, КЦ «Ягуар», ПзІІ «Імперіал Тобако Юкрейн».
«Застосування службових собак на практиці при здійсненні митного контролю для виявлення заборонених до обігу товарів довело свою ефективність та доцільність», – зазначив Генеральний секретар ВМО Куніо Мікурія під час проведення IV Глобального кінологічного Форуму Всесвітньої митної організації у м. Прага, Чеська Республіка.
Сьогодні в ДФС несуть службу 115 кінологічних команд. Працюють з інспекторами-кінологами такі породи собак, як спанієлі, фокстер’єри, малінуа, лабрадори і, звичайно ж, вівчарки.
Протягом 2017 року кінологічні команди митниць ДФС, які проходили спецпідготовку в Департаменті, виявили в 348 випадках порушень митних правил: наркотичні засоби – 45113,15 г, таблетки з вмістом наркотичних засобів - 68185 шт., таблетки з вмістом психотропних речовин - 7206,11 шт., зброю та частини до зброї – 109 шт., кулі до зброї - 6625 шт., тютюнові вироби - 411074 пачок.
Найбільшу кількість таких виявлень було здійснено кінологічними командами Львівської, Волинської, Харківської, Сумської, Закарпатської митниць ДФС. Ось декілька найбільш яскравих прикладів успішної роботи кінологічних команд при здійсненні митного контролю:
на митному посту «Гоптівка» Харківської митниці ДФС з використанням службового собаки було виявлено 13000 г наркотичного засобу канабісу, який приховувався у баку для пального автомобіля;
на митному посту «Ягодин» Волинської митниці ДФС з використанням службового собаки було виявлено 5100 г наркотичного засобу канабісу в конструктивних порожнинах в ніші під відділенням для зберігання особистих речей у легковому автомобілі;
на митному посту «Тиса» Закарпатської митниці ДФС з використанням службового собаки було виявлено 2699 штук набоїв, які приховувалися в картонній коробці серед особистих речей;
на митному посту «Львів-поштовий» Львівської митниці ДФС з використанням службового собаки було виявлено 1000 штук набоїв, які знаходилися серед особистих речей;
на митному посту «Порубне» Чернівецької митниці ДФС з використанням службового собаки було виявлено 122000 пачок цигарок, які приховувалися у вантажному автомобілі під свинячими головами;
на митному посту «Одеса Центральний» Одеської митниці ДФС з використанням службового собаки під час проведення поглибленого огляду контейнера, який прямував з вантажем «вугілля для мангалу» з України до Ізраїлю, було виявлено 48000 пачок цигарок.
З метою обміну досвідом, закріплення у кінологів умінь та навичок ефективного застосування службових собак для своєчасного виявлення та запобігання випадкам порушення митного законодавства посадові особи Департаменту та митниць ДФС беруть активну участь у міжнародних семінарах, тренінгах і навчальних поїздках за кордон.
У подальшому колектив Департаменту спрямований на ефективне виконання поставлених ДФС завдань з метою приведення стандартів підготовки кінологічних команд у нашій установі до європейського рівня, для зміцнення авторитету ДФС як на національному, так і на міжнародному рівні.

Колектив Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС вітає усіх з Новим 2018 роком та Різдвом Христовим!
Нехай Новий рік подарує лише добрі новини, творчі здобутки, щастя, достаток, сімейне благополуччя, успіх, натхнення, міцне здоров'я, злагоду, добробут та кохання.
Нехай у новому році здійсняться усі мрії, а поруч завжди будуть справжні друзі!

У сучасних умовах розвитку української держави особливо гостро постає питання забезпечення національної безпеки. Воно є одним із основоположним факторів забезпечення територіальної цілісності та державного суверенітету України. Сьогодні, у складний для України час, митниця відіграє важливу роль у забезпеченні захисту економічних інтересів держави, збереженні національно-культурної спадщини народу, слугує надійним бар'єром для контрабанди, контрафактної і неякісної продукції.
Злагоджена та професійна робота митників сприяє розвитку зовнішньоекономічної діяльності України, наповненню державного бюджету, зміцненню міжнародного авторитету нашої держави.

Новини (UA)