1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Удосконалення професійних знань митних аудиторів

Перед Державною фіскальною службою України постає завдання прискорення та підвищення ефективності митного контролю, що полягає в адаптації національного законодавства до європейських норм та стандартів, зокрема в частині спрощення процедур торгівлі та усунення перешкод на шляху обігу товарів. Одним з ключових елементів в цій структурі є здійснення такої форми митного контролю, як проведення документальних перевірок дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи. Виконання даного завдання покладається на посадових осіб підрозділів митного аудиту ГУ ДФС України.

На базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС з 24 по 28 вересня 2018 року проведено очну частину комбінованої форми підвищення професійної компетентності за темою «Пост- митний аудит в ДФС України» для посадових осіб підрозділів митного аудиту управлінь аудиту ГУ ДФС в областях.

Участь у заході надала можливість митним аудиторам вдосконалити рівень професійних знань та навиків з питань проведення документальних перевірок дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи, включаючи особливості практичних аспектів застосування законодавчих актів, вирішення проблемних питань, які виникають у роботі.

За сприяння Програми розвитку комерційного права Міністерства торгівлі США (CLDP) у заняттях взяв участь міжнародний експерт з питань митної справи, спрощення торгівлі та управління кордонами Владімір Пісар, який ознайомив українських фахівців з міжнародним досвідом спрощення процедур торгівлі та ролі митного аудиту в цих процесах, проведенням митних аудитів, зокрема здійснення контролю визначення рівня митної вартості та включення до бази оподаткування її складових (комісійні витрати, роялті та ліцензійні платежі та ін.), а також практикою оскарження результатів митних аудитів в судах, в тому числі і в Європейському суді.

До проведення заходу долучилася Аліса Костенко, представник Департаменту аудиту ДФС, яка надала присутнім рекомендації щодо шляхів вирішення поточних питань проведення митих аудитів, в тому числі наголосила на необхідності якісної організації підготовки до їх проведення, зібрання доказової бази, та акцентувала увагу на практичному впровадженні кращих світових методик.

«Підвищення ефективності проведення митного аудиту в Україні вимагає опрацювання ряду питань, в тому числі в частині вдосконалення національного законодавства, вирішення яких дозволить підвищити економічну безпеку та прискорити євроінтеграційні процеси України», - зазначив у своєму виступі Владімір Пісар.

Новини (UA)