1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Експерт ВМО удосконалював знання посадових осіб підрозділів портового контролю Албанії

Представник ДФС України, фахівець Департаменту СПКЗ ДФС як тренер-експерт ВМО взяв участь у  проведенні  практичного семінару з питань стратегічної торгівлі та експортного контролю (тиждень другий) (далі - СТЕК), що проходив 08-12 жовтня 2018 року, у м. Тирана, Албанія, в рамках діяльності Управління з наркотиків та злочинності ООН (УНЗ ООН) і виконання Програми ВМО по контролю за переміщенням контейнерних перевезень для посадових осіб підрозділу портового контролю порту Дуррес, територіальних митних підрозділів, підрозділів національної поліції та Державного агентства з експортного контролю.

Вище зазначений захід став продовженням семінару СТЕК (перший тиждень), що проходив в липні місяці цього року. Представники УНЗ ООН високо оцінили професіоналізм представника ДФС України, який взяв у ньому участь як тренер, оголосили йому подяку та запросили до проведення семінару другого тижня.

Семінар проводився спільно з експертом УНЗ ООН, Програми ВМО по контролю за переміщенням контейнерних перевезень Адамом Бечеллером. «Сучасний розвиток технологій та спрощення глобальної торгівлі несуть в собі надзвичайні ризики загроз реалізації терористичних атак з використанням зброї масового знищення, що вимагає постійного вдосконалення знань та навиків посадових осіб, які здійснюють контроль за переміщенням товарів безпосередньо на кордоні, і це, в свою чергу, підкреслює актуальність даного семінару» – зазначив Адам Бечеллер.

У ході заходу учасники мали змогу закріпити теоретичні знання, отримані протягом першого тижня, шляхом проведення обговорення методів ідентифікації товарів, що підлягають експортному контролю, а також проведення практичних вправ, спрямованих на фіксацію результатів митних оглядів контрольованих предметів, зокрема виявлення їх ідентифікуючих ознак та порядку проведення фото фіксації; окремо розглянули потенційні загрози контрольованих предметів та обговорили шляхи їх мінімізації для здоров’я та життя посадових осіб, які проводять митний огляд таких товарів.

За ініціативою представника ДФС України було проведено тестування знань учасників з використанням сучасних Інтернет технологій та подальше обговорення його результатів, що сприяло закріпленню матеріалів семінару.

На завершення заходу його учасники отримали сертифікати, а також завдання з підготовки матеріалів до наступного етапу зустрічі стосовно практики контролю товарів подвійного використання та військового призначення через призму національного законодавства.

Загалом, участь представників ДФС України у таких міжнародних заходах сприяє розвитку взаємодії та розширенню співпраці між державами та митними адміністраціями європейського регіону.

Новини (UA)