1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Участь у транскордонних навчаннях

Фахівець Департаменту СПКЗ ДФС 16-19 жовтня 2018 року у м. Одеса як спостерігач взяв участь у навчальному семінарі «Протидія контрабанді радіоактивних матеріалів, що знаходяться у незаконному обігу». Захід було організовано та проведено представниками Державної прикордонної служби України за сприяння Програми EXBSдля розвитку навичок виявлення, ідентифікації та реагування на незаконне переміщення радіоактивних матеріалів через українсько-молдовський кордон.

Учасниками семінару були представники управління прикордонних загонів – начальники службрадіаційного, хімічного та біологічного захисту, оперативно-розшукових підрозділів Державної прикордонної служби України, Національної поліції України, Служби безпеки України, представники Державної фіскальної служби України, а також представники підрозділів Прикордонної поліції та Митної служби Республіки Молдова.

У ході навчань увагу учасників було зосереджено на питаннях міжвідомчої та міжнародної координації, обміну інформацією.

Слухачів ознайомлено з рядом тем, зокрема: «Загрози поширення радіоактивних речовин і ядерних матеріалів», «Фізичні властивості іонізуючих випромінювань та їх вплив на організм людини», «База даних МАГАТЕ. Роль Державної інспекції ядерного регулювання в системі реагування і порядок обміну інформацією», «Психологічні аспекти виявлення правопорушників в сфері незаконного перетину державного кордону» та ін.

Практичні заняття з виявлення радіоактивних речовин за допомогою спеціальних пристроїв проводилися уморському порту «Одеса».

Під час навчань були відпрацьовані практичні сценарії виявлення у незаконному обігу радіоактивних матеріалів, місце, роль та завдання кожного із учасників. Зокрема, на ділянці транзитної дороги Одеса-Рені між КП «Маяки» та КП «Удобне» проводилися навчання в реальних умовах з виявлення ядерної контрабанди.

Така форма проведення навчання в умовах реальних дій із залученням представників відповідних служб двох суміжних держав сприяє обміну досвідом, ознайомленню з практикою здійснення контролю, виявленню недоліків у системі взаємодії та взаємообміну оперативною інформацією з метою усунення таких недоліків у майбутньому.

За результатами семінару представником Департаменту надано пропозиції щодо можливості використання моделі організації вищезгаданого семінару в системі підвищення рівня професійної компетентності посадових осіб органів ДФС.

Новини (UA)