1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Знахідки собак Слобожанської митниці Держмитслужби

Лабрадора Філа не перехитрити: службовий пес зреагував на заборонену речовину в пакеті з перцем.
Поліетиленовий пакетик із сіро-зеленою речовиною рослинного походження знайшли в кабіні водія вантажного автомобіля. Аби приховати запах речовини, порушники митних правил умисно приховали її в упаковку з перцем. Проте спритний Філ миттю виявив схованку. Відтак, після митного огляду в пункті пропуску “Гоптівка”, подорож вантажівки з України до Російської Федерації завершилася.
Фокстер’єр Арчі вкотре викрив громадянина з прихованим вантажем.
Цього разу знайшли пігулки: 26 желатинових капсул загальною вагою брутто трохи більше 7 г. Пес зреагував на джинси чоловіка, які були надіті на ньому. А поліетиленовий пакет з пігулками знаходився у білизні водія. Викриття порушника митних правил сталося в тому ж пункті пропуску “Гоптівка”.
В обох випадках склали протокол про порушення митних правил згідно з частиною 1 статті 483 Митного кодексу України.
Хороші песики!

Службові собаки працюють і на свята

Службові собаки працюють і на свята: кінологічна команда  Держмитслужби викрила іноземця з марихуаною.
Днями, пізно ввечері, громадянин Чехії повертався додому через українсько-словацький кордон. Їдучи на авто, чоловік дістався митного поста “Ужгород” та обрав “зелений коридор” для проходження митного контролю.
Але огляд автівки закінчився для громадянина зустріччю з правоохоронними органами.
Усе через маленьку схованку, яку знайшов лабрадор на ім’я Баді.
У ящику передніх дверцят автомобіля знаходився пакетик з марихуаною вагою 0,8 г. А для того, щоб собака зреагував на наркотик, достатньо декількох молекул речовини.
Лабрадору Баді майже три роки і він добре натренований на пошук наркотичних засобів.
Коли пес починає насторожуватися, шкрябати місце з імовірною схованкою, гавкати, напарник-кінолог точно розуміє, де шукати прихований наркотик.
Баді віддячують за кожну знахідку: дають улюблену іграшку, граються з песиком.

Чи добре попрацювали службові песики Держмитслужби у 2020 році? – Ще й як

Завдяки спритним носам чотирилапих митників у 2020 році виявили:
понад 1 тис. кг наркотичних засобів;
майже 1,1 млн пачок тютюнових виробів;
майже 500 кг бурштину;
81 одиницю зброї, її частин та понад 6 тис. штук набоїв;
понад 8 тис. незадекларованих доларів США.
Загалом цьогоріч, за участі кінологічних команд, виявлено 520 фактів незаконного переміщення заборонених речовин і предметів.
На 114 випадків більше, ніж за попередній рік.
Такий результат забезпечили 98 кінологічних команд, кваліфікація яких підтверджена сертифікатами. Серед них 75 – пройшли спеціальну підготовку, 23 – спеціальну первинну підготовку.
Надалі передбачається збільшення кількості кінологічних команд та створення окремих спеціалізованих підрозділів з кінологічного забезпечення в структурі терорганів Держмитслужби.
Де тільки не знаходили приховані вантажі наші чотирилапі: у контейнерах з бананами та хурмою, в особистих речах пасажирів, у спеціально виготовлених тайниках легкових автомобілів…
Згадаймо і найбільші знахідки песиків.
В  Держмитслужби виявили кокаїн загальною вагою 112,7 кг. Одеські чотирилапі митники допомогли знайти і наркотичну сировину синтетичного походження загальною вагою 764,7 кг на майже $30 млн.
Поліська митниця Держмитслужби має знахідку в 339 500 пачок тютюнових виробів (контрабандисти намагалися приховати їх серед мороженої риби).
Закарпатська митниця Держмитслужби не пропустила на виїзд з України автівку, де виявили 316,9 кг бурштину.
За допомогою песика з  знайшли незадекларовані $6850 в каюті старшого помічника капітана (гроші приховали у валізі, що знаходилася в шафі під особистими речами).
Грудень, що минає, лишає по собі “святкову” контрабанду: 2 стволи до вогнепальної нарізної зброї, обмотані штучною хвоєю, відправник помістив у коробку зі штучною ялинкою та прикрасами і намагався передати у міжнародному поштовому відправленні. Проте службові собаки 
разом зі своїми наставниками, як і завжди, професійно виявили контрабанду.
 
Із Новорічними святами!

Співробітник ДСПКЗ Держмитслужби отримав подяку від ОБСЄ

За внесок в організацію та проведення тренінгу з протидії незаконному переміщенню зброї боєприпасів та вибухових речовин через держаний кордон, який відбувся 16-18 грудня 2020 року у рамках проєкту «Підтримка державної прикордонної служби у запобіганні та боротьбі з незаконним обігом зброї боєприпасів та вибухових речовин», що впроваджується у рамках програми Посилення можливостей державних органів України у запобіганні та боротьбі з незаконним обігом зброї боєприпасів та вибухових речовин у всіх аспектах», працівник Департаменту Бунтовський Володимир, начальник відділу чергових Управління кінологічного забезпечення, отримав подяку від координатора проектів ОБСЄ в Україні Посла Генріка Вілладсена.

Вітаємо нашого колегу  з цією почесною нагородою.

Міжнародний внесок у протидію незаконного переміщення зброї через митний кордон України

Спільний проєкт Координатора проектів ОБСЄ України та Держмитслужби «Підтримка Державної митної служби України у запобіганні та боротьбі з незаконним обігом зброї, боєприпасів та вибухових речовин» перебуває вже на завершальному етапі процедури реєстрації. Початок реалізації цього Проєкту очікується в січні місяці 2021 року. 

Представники ОБСЄ та бенефіціарів Проєкту – Держмитслужби України, зокрема Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Держмитслужби, – провели робочу зустріч онлайн для узгодження покрокової реалізації першої частини Проєкту, а саме методології здійснення оцінки потреб (визначення дедлайнів, експертів, інформативної та технічної підтримки, планів навчальних заходів, цільової аудиторії).

Вагомим посиленням Проєкту стало залучення до його реалізації в ролі національного експерта Олександра Попівняка, який раніше працював на посаді начальника Департаменту боротьби з контрабандою, аналізу ризиків та протидії корупції Державної митної служби України, а також є автором багатьох наукових досліджень і публікацій за напрямком протидії порушенням митного законодавства.

Учасники робочої зустрічі наголосили на актуальності Проєкту, підтвердили готовність брати участь у реалізації та висловили впевненість у його позитивному впливі на розвиток професійних знань і навиків посадових осіб Держмитслужби у протидії незаконному переміщенню через митний кордон України зброї, боєприпасів та вибухових речовин.

З Новим роком та Різдвом Христовим!