1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

«Віртуальний тиждень боротьби з тероризмом»

Минулого року Організацією Об'єднаних Націй було організовано перший Тиждень боротьби з тероризмом, який проходив у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку. Другий Тиждень боротьби з тероризмом ООН було заплановано з 29 червня по 3 липня 2020 року. Однак у зв’язку з пандемією COVID-19 Генеральна Асамблея ООН прийняла рішення провести Віртуальний тиждень боротьби з тероризмом, який відбувся з 6 по 10 липня 2020 р. Як один із сорока трьох підписантів Глобального договору про боротьбу з тероризмом ООН, ВМО активно виконує свої зобов’язання. Наприклад, ВМО продовжує надавати експертів для проведення під егідою ООН оціночних візитів з питань боротьби з тероризмом до іноземних країн та виконує функції співголови Робочої групи з питань прикордонного контролю та правоохоронної діяльності в рамках Глобального договору ООН.

В ході першого засідання віртуальної зустрічі, на якому виступили Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш, заступник Генерального секретаря з питань боротьби з тероризмом Володимир Воронков та виконавчий директор Управління ООН з наркотиків та злочинності Гада Фаті Ісмаїл Валі, обговорили вплив COVID-19 на боротьбу з тероризмом та необхідність посилення міжнародного співробітництва на цей період. По завершенню зустрічі відбулось закрите засідання для членів ООН та міжнародних організацій, на якому обговорювалась проблема посилення загрози біо- та кібертероризму внаслідок подій, пов’язаних з пандемією COVID-19.
Під час сесії директор Департаменту з питань забезпечення виконання та дотримання законодавства ВМО пан Пранаб Кумар Дас виступив із промовою, у якій висвітлив виконану ВМО роботу у цій галузі, а також підкреслив важливу роль, яку відіграють митні адміністрації в захисті суспільства від цих загроз, як це передбачено в Резолюції Пунта-Кана.
Також пан Дас поінформував учасників щодо впливу пандемії COVID-19 на міжнародну транскордонну торгівлю та розповів як ВМО допомагає своїм країнам-членам у ці складні часи. Деякі приклади зусиль ВМО у подоланні цих загроз включають запуск «Операції STOP», яка спрямована на боротьбу з незаконною торгівлею контрафактними лікарськими засобами та медичним обладнанням внаслідок пандемії COVID-19, а також прийняття Рамкових стандартів ВМО після подій 11 вересня.