1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

«Підготовка операторів аналізу рентгенівських зображень, отриманих за допомогою малих скануючих систем»

В умовах зростаючих обсягів торгівлі і скорочення чисельності співробітників, що працюють в пунктах пропуску через митний кордон, рішення про фізичний огляд вантажів (контейнерного або іншого типу) може привести до великих часових втрат та вплинути на загальну пропускну спроможність пункту митного оформлення.
Неінтрузивні технології контролю, такі як установки отримання зображення на основі рентгенівського або гамма випромінювання, допомагають швидко перевірити вміст контейнера або транспортного засобу без необхідності їх відкриття або розвантаження вантажу і, таким чином, підтвердити або спростувати результати оцінки ризиків. У поєднанні з координацією діяльності всіх органів даний метод допоможе значно знизити кількість недоцільних оглядів і скоротити часові витрати. У Стандарті №3 «першої опори» Рамкових стандартів безпеки ВМО визнається корисність технологій неінтрузивного контролю для спрощення процедур торгівлі та дається рекомендація митним органам у міру можливості мати в наявності та використовувати обладнання для неінтрузивного контролю відповідно до результатів оцінки ризиків.
В період з 20 по 22 липня 2020 року Департаментом спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Держмитслужби організовано та проведено черговоу спеціалізовану підготовку для посадових осіб відділів (секторів) скануючих систем; митних постів, відділів (секторів) митного оформлення за тематикою «Підготовка операторів аналізу рентгенівських зображень, отриманих за допомогою малих скануючих систем».
Захід проводився на базі Київської митниці Держмитслужби з використанням тренажера-симулятора «SimFox», який повністю відтворює роботу операторів аналізу рентгенівських зображень малих скануючих систем марки «Rapiscan».
Підготовку пройшли 16 посадових осіб Київської митниці Держмитслужби, переважна більшість з яких - представники повітряних пунктів пропуску «Бориспіль» та «Київ (Жуляни)».
Також 23 та 24 липня 2020 року Департаментом проведена підготовка 2-х тренерів-операторів аналізу рентгенівських зображень, отриманих за допомогою скануючих систем з числа посадових осіб митниці, які, в подальшому, зможуть проводити підготовку операторів для Київської митниці Держмитслужби з використанням програмного продукту «SimFox».