1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Спеціальна підготовка за темою «Організація кінологічного забезпечення у Державній фіскальній службі України»

На базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС (далі -  Департамент) (м. Київ) 1-2 лютого 2018 року було проведено спеціальну підготовку керівників відділів (секторів) кінологічного забезпечення управлінь (відділів) протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії на тему: «Організація кінологічного забезпечення у Державній фіскальній службі України».

У рамках  заходу учасники успішно пройшли тестування на знання питань здійснення кінологічного забезпечення, протидії митним правопорушенням, знання нормативної бази з незаконного обігу наркотичних засобів та психотропних речовин, зброї, частин до неї, набоїв.

Керівником Управління кінологічного забезпечення Департаменту було проаналізовано роботу з підготовки та використання кінологічних команд у 2017 році, ознайомлено учасників заходу з основними завданнями діяльності кінологічного забезпечення ДФС на 2018 рік.

Посадові особи кінологічного забезпечення митниць ДФС обмінялися досвідом стосовно використання кінологічних команд під час здійснення митного контролю: в автомобільних та залізничних пунктах пропуску, огляду поштових експрес відправлень; ознайомили присутніх з основними показниками роботи у 2017 році та окреслили основні завдання на 2018 рік.

Фахівцями Департаменту проведено заняття за темами:

 •        Засади запобігання і протидії корупції.

 •        Митні формальності при переміщенні товарів через митний кордон України різними видами транспорту; при переміщенні (пересиланні) товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях.

 •        Загальні положення щодо переміщення окремих видів товарів: лікарських засобів, продуктів харчування, алкогольних та тютюнових виробів.

 •        Порядок догляду та утримання службових собак. Основи дресирування службових собак.

 •        Порядок використання кінологічних команд у Державній фіскальній службі України.

 На завершення заходу всі учасники отримали сертифікати.

 

Управлінням з наркотиків і злочинності Організації Об’єднаних Націй проведено тренінг на базі Департаменту

Перспективним напрямом співпраці ДФС та Служби доходів Грузії є спільна робота українських та грузинських митників у рамках Програми з контролю за контейнерами (далі - Програма), що реалізується Організацією Об’єднаних Націй та Всесвітньою митною організацією.

У рамках цієї  Програми 15-19 січня 2018 року на базі Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС відбувся тренінг на тему «Товари стратегічного та подвійного використання».

Символічним було те, що саме під час проведення тренінгу 16.01.2018  Україна приєдналася до глобальної системи контролю за незаконним обігом наркотиків, зброї та фальсифікату шляхом  укладення Меморандуму про взаєморозуміння між Державною фіскальною службою України, Державною прикордонною службою України та Управлінням з наркотиків та злочинності Організації Об’єднаних Націй (УНЗ ООН). Це стане правовою основою для реалізації проекту міжнародної технічної допомоги у рамках впровадження в Україні Програми з контролю за контейнерами.

Захід проведено експертами УНЗ ООН для представників Міністерства фінансів Грузії та  Міністерства внутрішніх справ Грузії;  співробітників Державної фіскальної служби України та Державної прикордонної служби України, які в подальшому ввійдуть в склад підрозділу портового контролю (ППК) в порту  м. Одеси та міжнародному аеропорту Бориспіль.

Мета тренінгу - підвищення рівня професійної компетентності і досвіду майбутніх членів ППК з метою мінімізації ризику використання контейнерів для незаконного перевезення різних заборонених до обігу товарів - наркотичних засобів, хімічних речовин - прекурсорів (для наркотиків та зброї), зброї масового ураження, вогнепальної зброї та ін.

У ході заходу його учасники мали можливість ознайомитися із основними аспектами профілювання контейнерів для інспектування, питаннями особистої безпеки, розробки протоколів і процедур, включаючи документування і звітність; аналізу поведінки, ідентифікації, компонентами та маркуванням вогнепальної зброї, а також закріпити одержанні знання під час проведення практичних завдань.

Змагання кінологічних команд по пошуку наркотичних засобів у Волинській митниці

30 квітня на базі Волинської митниці працівниками Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Міндоходів було організовано та проведено змагання 6 кінологічних команд по пошуку наркотичних засобів. Кінологічні команди показали високий рівень натренованості службових собак.

  За результатими змагань:

І місце – Кухарук Андрій Григорович зі службовим собакою «Амброзія» породи лабрадор;

ІІ місце – Войтюк Святослав Святославович зі службовим собакою «PinaColada» породи лабрадор;

ІІІ місце – Хмілярук Андрій Сергійович зі службовим собакою «Кейсі» породи англійський кокер спанієль.

Семінар з підготовки тренерів-фасилітаторів

Працівники Центру підвищення кваліфікації, перепідготовки працівників та кінології Держмитслужби Кикилик І., Корнійчук Л., Рудченко О. та Потащнікова Г. брали участь у семінарі з підготовки тренерів-фасилітаторів із розвитку лідерських якостей і навиків управління, який проходив 21-26 квітня 2013р. у м. Одеса.

 Основна мета проведення семінару: підготовка фасилітаторів з числа представників Академії митної служби, прикордонної служби та Центру підвищення кваліфікації, перепідготовки працівників та кінології Держмитслужби.

У ході тренінгу розглянуто ряд питань щодо:

-мистецтва фасілітації, 

-розвитку соціальної компетенції, 

-ролі фасілітатора, 

-самооцінки, 

-емоційного інтелекту, 

-проведення презентацій, 

-навиків спілкування, 

-зворотнього зв’язку, 

-коучінгу, 

-динаміки розвитку колективу.

АНГЛІЙСЬКА ДЛЯ МИТНИКІВ АЕРОПОРТУ

З 12.03.2013 до 14.03.2013 року викладачами Центру підвищення кваліфікації, перепідготовки працівників та кінології Держмитслужби Галиною Вальчук та Іриною Кикилик було організовано та проведено тренінг з англійської мови за професійним спрямуванням для інспекторського складу пункту пропуску повітряного сполучення «Одеса-аеропорт». У заході брали участь 15 митників.

Спеціалізований мовний тренінг для представників митної служби, що здійснюють митний контроль та митне оформлення предметів, що переміщуються через митний кордон України іноземними громадянами, мав за мету отримання в короткий термін необхідних знань фахової лексики, що дасть змогу митникам здійснювати професійну комунікацію іноземною мовою.

У результаті вивчення курсу тренінгу слухачі ознайомились з наступними темами:

  1. «В аеропорту».
  2. «Розмова з іноземним пасажиром. Надання довідкової інформації про аеропорт».
  3. «Ознайомлення з правилами перетину митного кордону України» («зелений», «червоний» коридор; товари та предмети, заборонені та/або обмежені для ввезення/вивезення).
  4. «Митний контроль товарів громадян».
  5. «Заповнення декларації. Огляд багажу».
  6. «Незаконне переміщення через митний кордон України товарів та інших предметів».
  7. «Боротьба з контрабандою та порушеннями митних правил».
  8. «Вирішення конфліктних ситуацій».