1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Підготовка до проведення семінару ВМО на завершальному етапі

За участю представників Всесвітньої митної організації (ВМО) та українських експертів ВМО з питань контролю торгівлі стратегічними товарами (STCE) 22.02.2021 проведено онлайн робочу зустріч, на якій було затверджено остаточних варіант наповнення навчальних матеріалів, що будуть використані у вебінарі з питань застосування системи управління ризиками та таргетингу при переміщенні товарів подвійного застосування та військового призначення через митний кордон, який відбудеться 02-04 березня 2021 року для дев’яти країн Середньої Азії.

Міжнародні експерти відзначили вагомий внесок українських колег в процес адаптації навчальних матеріалів відповідно до потреб кожної митної адміністрації, яка делегувала свої представників для участі у зазначеному заході.

Користуючись нагодою, дякуємо за сприяння українським експертам, представникам Програми EXBS та груп портового контролю (UNODC-WCOCCP), що забезпечило підготовку якісних навчальних матеріалів і в свою чергу підтримало просування іміджу України як передової країни Європейського регіону ВМО.

Міжнародні практики застосування кінологічних команд правоохоронними органами України та Європи

Сьогодні 17.02.2021 року фахівці Управління кінологічного забезпечення Департаменту кінологічного забезпечення Держмитслужби України прийняли участь у першому міжнародному вебінарі організованому Консультативною місією європейського союзу та Міністерством внутрішніх справУкраїни на якому розглядались питання стратегії розвитку та міжвідомчої співпраці кінологічних служб та використання найкращих практик підготовки службових собак правоохоронних органів країн європейського союзу. У вебінарі приймали участь експерти-кінологи К9 з Данії, Німеччини, Нідерландів та Португалії, які поділились з учасниками вебінару практикою підготовки кінологічних команд для правоохоронних відомств та специфікою застосування службових собак-детекторів, розшукових та патрульно-розшукових собак під час несенняслужби.

Перший онлайн-вебінар дав поштовх для організації подальшого співробітництва кінологічних підрозділів правоохоронних та інших державних органів та відомств України з європейськими колегами, проведення якого, як зазначили організатори  онлайн заходу,  планується здійснювати системно та регулярно.

Очікується, що проведення таких заходів дасть можливість для розширення   українського кінологічного співтовариства з країнами-членами ЄС шляхом впровадження найкращих практик та досвіду різних кінологічних служб з акцентом на стратегію та міжвідомчу співпрацю.

 

На платформі електронного навчання ВМО CLiKC! уже доступний новий навчальний онлайн-курс

Всесвітня митна організація (ВМО) представила перший навчальний онлайн-курсз питань аналізу даних. Курс доступний для проходження на  платформі електронного навчання ВМО CLiKC! англійською та французькою мовами.

Цей навчальний онлайн-курс призначений для митників, які хочуть стати спеціалістами з аналізу даних початкового рівня та внести свій вклад в митні операції за допомогою аналізу та обробки даних. Курси структуровані таким чином, щоб дати можливість потенційним учасникам не лише набути всебічних знань про багатогранні аспекти аналізу та обробки даних, а також вивчити мову програмування Python та основи моделей машинного навчання.

ВМО запрошує до навчання та просування цього онлайн-курсу задля  підвищення кваліфікації країн-членів у галузі аналізу даних. 

Розпочато спільні комплексні практичні заняття

Вперше за період карантину на базі Департаменту, у рамках договору про співпрацю,  для курсантів першого курсу Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького 10.02.2021 розпочалися комплексні практичні заняття за темою «Огляд транспортних засобів, що перетинають митний кордон України». Заняття пройдуть до 19.02.2021 з дотриманням всіх карантинних вимог.

Ці навчання  є вагомим внеском  експертів-тренерів ДСПКЗ Держмитслужби до  якісної підготовки майбутніх офіцерів-прикордонників.

Питання хімічної безпеки в Держмитслужбі

05.02.2021 року відбувся онлайн захід з презентації результатів за проектами ОБСЄ.

Сергієм Петровим – менеджером проектів ОБСЄ в Україні з хімічної та біологічної безпеки було проведено аналіз та оцінку здобутків за проектами ОБСЄ, зокрема за проектом «Посилення контролю за транскордонним переміщенням контрольованих та токсинних хімічних речовин», бенефіціаром якого являлася Держмитслужба України.

Про важливість питання хімічної безпеки та ролі ОБСЄ наголосив посол Данії Генрік Вілладсен, який являється координатором проектів ОБСЄ в Україні.

Від Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення Держмитслужби участь прийняли представники Управління спеціалізованої підготовки Павло Білецький та Вадим Валігурський, які висловили подяку ОБСЄ за надану міжнародну матеріально-технічну допомогу у вигляді технічного обладнання та реактивів для виявлення небезпечних хімічних речовин.

Окрема подяка була висловлена за сприяння в організації та проведенні спеціалізованої підготовки посадових осіб митниць Держмитслужби за темою «Протидії незаконному обігу та переміщенню хімічних прекурсорів через митний кордон України».

Пріоритети міжнародної співпраці у процесі реформування

Проведено першу щомісячну зустріч в 2021 році з питань впровадження нових інструментів та методик в роботу Держмитслужби України за сприяння міжнародних партнерів в рамках реалізації Програми підтримки управління державними фінансами для України (Програма EU4PFM).

Учасники зустрічі - заступники Голови Держмитслужби України та керівники структурних підрозділів Держмитслужби, в тому числі Департаменту, представники Мінфіну та експерти Програми EU4PFM - обговорили прогрес, досягнутий станом на початок 2021 року, та визначили напрямки, які потребують посилення спільних зусиль для прискорення їх реалізації.

Представники Департаменту надали узагальнений огляд навчальних заходів (структура, наповнення та відгуки учасників), які були організовані та проведені спільно з експертами Програми EU4PFM для посадових осіб митниць Держмитслужби.

Узгоджено, що поряд з впровадженням новітніх ІТ інструментів та затвердження нормативно-правових актів, значну увагу буде приділено аналізу практичних результатів використання міжнародних інструментів технічної допомоги.